Przejdź do głównej zawartości

Czy zawsze czegoś ci brakuje do szczęścia, czy masz wszystkiego w nadmiarze?

Dzisiaj napiszę o tym, co obserwuję wokół siebie, wśród rodziny, znajomych i innych ludzi. Nie wiem, czy moja refleksja jest zgodna z rzeczywistością, jednak może jest prawdziwa w przypadku każdego z nas. Mamy szansę przyjrzeć się sobie i zadać sobie pytanie: czy zawsze czegoś mi brakuje do szczęścia, czy mam wszystkiego w nadmiarze? A jeśli nie mam nadmiaru szczęścia, pieniędzy, przyjaciół, to co mogę zrobić, aby mieć pod dostatkiem wszystkiego? Może trzeba się przyjrzeć życiu tych, którzy są szczęśliwi, zapytać ich, jak oni to robią, że wydają się mieć wszystkiego pod dostatkiem?

Mam za sobą ponad 40 lat życia, obserwuję zachowania osób, reakcje emocjonalne moje i innych ludzi. Nie wiem, dlaczego wielu ludzi ciągle ma poczucie braku czegoś, przecież sami się w ten sposób czynią niespełnionymi i nie są szczęśliwi naprawdę. Stan poczucia szczęścia lub nieszczęścia jest w nas. To od nas zależy, jak się czujemy, na czym się koncentrujemy. Jeśli mamy poczucie braku wystarczającej ilości pieniędzy, to trzeba przemyśleć swoje nawyki, swoje sposoby zarabiania pieniędzy i przyznać się do tego, że obecna nasza sytuacja jest konsekwencją naszych wyborów, których dokonaliśmy w czasie naszego życia. Myślę, że wielu dorosłym brakuje odwagi, aby zmienić życie na lepsze, żeby stać się w pełni odpowiedzialnym za swoje szczęście i inne czynniki, które wpływają na poczucie spełnienia i szczęścia. Wiele zależy od naszych przekonań, którym pozwoliliśmy zamieszkać w naszych umysłach. Jeśli mamy negatywne przekonania, to trzeba to zmienić. Myślę, że wielu z nas boi się zmian. Boimy się zmian, bo mamy przeczucie, że nam się nie uda. 

Poza tym, zmiany często wymagają pracy, i to ciężkiej. Zmiana pracy, zmiana stylu życia wymaga determinacji i odwagi, a także radzenia sobie z myśleniem typu: "Co ludzie o mnie pomyślą, gdy mi się nie uda?". Wybór należy do nas: albo się przejmujemy opinią innych i tkwimy w miejscu (czyli w obecnej sytuacji, która nam nie odpowiada, ale ją akceptujemy), albo bierzemy stery życia i sami decydujemy o tym, co zrobimy, aby zmienić naszą sytuację. Można się uczyć, studiować, opracować swój plan na dalsze życie, czytać dobrą literaturę za zakresu rozwoju osobistego itp. To wszystko MOŻNA zrobić i warto to robić. Sukcesy wielu ludzi i ich życie potwierdzają to. Ludzie sukcesu mają to samo, co my: ciało i umysł. Oni wykorzystują to, co dał im Bóg i zmieniają swoje życie. Obfitują we wszystko. Ale może lepiej po pracy włączyć telewizor i nie zmieniać nic? Wybór należy do nas. DARE TO LIVE.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Gdybyś wiedział, że zostało ci kilka dni życia, czego najbardziej byś żałował?"

Pytanie w tytule tego wpisu pochodzi z książki M. Pasterskiego "Insight. Droga do mentalnej dojrzałości". Po przeczytaniu tego pytania odpowiedziałem sobie na nie: niczego. Moje życie jest takie, jakie jest dzięki moim wyborom. Nie żałuję niczego, czego doświadczyłem w życiu, wszystkie wydarzenia kształtowały mnie, "tworzyły" mnie takim, jakim jestem dzisiaj. 
Wszyscy mamy czas. Przeznaczamy go na to, co musimy zrobić (np. praca zawodowa) i na to, co chcemy robić. Jeśli nie chcemy pod koniec życia żałować czegoś, czego nie doświadczyliśmy, nie zrobiliśmy, to należy tego doświadczać i robić już teraz. Mamy tylko chwilę obecną i od jakości przeżywania tej chwili zależy jakość naszego życia. Nie gódźmy się na "szarą" rzeczywistość. "Pokolorujmy" nasze obecne życie, nie zostawiajmy marzeń na czas emerytury, bo nie mamy pewności, że jej dożyjemy. 
M. Pasterski we wspomnianej książce zachęca do szczerego odpowiedzenia sobie na powyższe pytanie. Podaj…

Kolejna książka Briana Tracy - "Potęga pewności siebie".

Dziś chcę napisać o książce, którą kupiłem wczoraj. Jest to kolejna książka B. Tracy w moim księgozbiorze. "Potęga pewności siebie" wydaje się być warta przeczytania. Autor pisze - jak zwykle - bardzo konkretnie i rzeczowo.
Książka składa się z 7 rozdziałów, liczy 180 stron. We wstępie autor napisał m.in.: "Witaj w strefie bez lęków. Z następnych stron dowiesz się, jak rozwinąć w sobie pewność siebie, odwagę i niezachwianą determinację w każdym obszarze życia. Nauczysz się pokonywać największe wyzwania i korzystać z największych szans życia całkowicie bez strachu, a za to z wiarą w swoją zdolność do osiągania wszystkiego, czego tylko zapragniesz." Ci, którzy czytają książki Briana Tracy i stosują rady w nich zawarte wiedzą, że nasze myślenie o sobie jest bardzo istotne. Każdy z nas ma drogę otwartą - może zmieniać się i swoje życie. Niewielu to robi, ale ci, którzy wiedzą, czego chcą sięgają po rady ludzi doświadczonych i działają. Omawiana w książce pewność siebi…